FIKA Magazyn dla dzieci i rodziców (7/2012)

Nr 7/2012

FIKA to projekt łączący w jednym czasopiśmie artykuły oraz aktywności dla rodziców i dzieci w wieku 3-12 lat. Magazyn skierowany jest do rodziców, dla których rozwój dziecka jest istotny. FIKA pomaga odkryć talent dziecka, stymuluje jego wyobraźnię, integruje i edukuje pokazując świat eko.

stron: 76
format: 20 x 28 cm

W numerze (od redakcji):

Nowy numer FIKI poświęcony jest dwóm ważnym zagadnieniom: teatrowi dla widzów najnajmłodszych, czyli maluchom w wieku od kilku miesięcy do trzech lat, oraz… żywieniu dzieci. Tematy pozornie odległe od siebie zgrabnie połączyła w swoim artykule Alicja Morawska-Rubczak, która podpowiada, w jaki sposób jedzenie można wykorzystywać w spektaklach. W bloku „Teatr” przeczytacie także wywiady z Moniką Kabacińską i Beatą Bąblińską – założycielkami Teatru Atofri z Poznania, oraz z Agnieszką Czekierdą – twórczynią stołecznego Teatru Małego Widza. Agata Drwięga – krytyczka teatralna, która o teatrze dla najnajów wie prawie wszystko – przybliża ten nurt i poleca kilka godnych uwagi spektakli polskich zespołów. Wizyta w teatrze jest dla malucha nie tylko przeżyciem, ale również wspomaga jego rozwój emocjonalny, uczy wrażliwości na sztukę od najmłodszych lat. Ale przecież przyda się też coś dla ciała! Wspólnie z Anetą Czerską zastanowimy się, jak wspomóc rozwój intelektualny dziecka poprzez odpowiednie odżywianie. Andrzej Brzeski i Teresa Partyka piszą o roli tłuszczów w rozwoju mózgu i podpowiadają, jak wprowadzać je do diety malucha.

W tym numerze zupełnie wyjątkowo pojawiły się aż trzy bajki dla dzieci: o tajemniczym rysunku ukrytym za szafą, o czarodziejskim pędzelku w rękach japońskiego chłopca i o mówiącym kapselku. Ta ostatnia otwiera nową rubrykę dla młodych czytelników, których chcemy zachęcić do tworzenia scenariuszy filmowych. Przy pomocy dorosłych, dzięki kamerze, aparatowi albo zwykłej komórce, można łatwo stworzyć film. Wystarczy tylko odrobina chęci i oczywiście nieograniczona wyobraźnia.

Tego ostatniego na pewno nie brakuje naszym ilustratorom. W tym numerze znajdziecie rysunki osób, które FIKA wyróżniła w konkursie Książka Dobrze Zaprojektowana. Mamy nadzieję, że Was zachwycą!

W numerze dodatek. Fiszki do nauki języka angielskiego.

Czas na relaks, czas na FIKĘ!

Grupa wiekowa: dla wszystkich

Dostępność: w magazynie

Producent: Tashka

14,00 zł

Cena zawiera podatek VAT

Czerwony wózek dla lalek Moover MINI

Producent: Moover

od 1 roku

Cena: 140,00 zł

FIKA Magazyn dla dzieci i rodziców (8/2012)

Producent: Tashka

dla wszystkich

Cena: 14,00 zł

Książka „Nowy Jork"

Producent: Wydawnictwo Bona

od 5 lat

Cena: 59,00 zł

Klocki do nauki liczenia

Producent: goki

od 4 lat

Cena: 54,00 zł

Skomentuj produkt

Dodaj swoją opinię o tym produkcie - pomóż innym klientom dokonać trafnych zakupów!

(zabezpieczenie antyspamowe)