TRICK LOGIC Zestaw płytek 301 szt.

Zestaw drewnianych płytek do kreatywnej zabawy.

Ilość sposobów wykorzystania płytek Trick Logic jest praktycznie nieograniczona. Można z nich BUDOWAĆ, można nimi GRAĆ lub UKŁADAĆ je jak kostki domina – bijąc rekordy na miarę DOMINO DAY we własnym domu.

Wszystkie elementy mają powtarzalny rozmiar, co umożliwia ich dowolne układanie.

Idealnie wyśrodkowany punkt ciężkości każdej z płytek oraz wyszlifowane boki i kąty proste krawędzi umożliwiają pewne stawianie płytek na dowolnym z boków.

ilość płytek: 301
wymiary pojedynczej płytki: 50 x 25 x 5 mm
kolor płytek: naturalny

materiał: bezsęczne drewno bukowe z ekologicznym certyfikatem FSC

całość w worku do przechowywania

Zabawka wyprodukowana w Polsce.

Do zestawu polecamy wzbogacające go AKCESORIA: kołowrotki, mosty, schody.

Przykładowe sposoby zabawy:

SNAKE_DOMINO / układanka zręcznościowa
Zabawa z układaniem kostek domina jest stara jak świat. Kształt i doskonałe wyważenie środka ciężkości płytek pozwalają na układanie bardzo skomplikowanych wzorów oraz wielopoziomowych przeplotów rzędu płytek.

PORADA:
Często zdarza się, że jeden nieuważny ruch wywraca płytki jeszcze przed ukończeniem całego wzoru. Przy ustawianiu dłuuuuugich węży rób zatem odstępy pomiędzy ich krótszymi odcinkami. Takie dziury uzupełnisz przed puszczeniem całości w rrrrrrruch… Ponowne ustawienie krótkiego odcinka nie jest tak kłopotliwe jak ponowne ustawianie całości.TOWER / gra zręcznościowa
Gra dla 2 lub więcej osób. Podstawę stanowi mostek utworzony z 3 płytek. Gracze na przemian dokładają kolejne płytki (zawsze o 1 więcej niż przeciwnik) tak aby nie doprowadzić do upadku całej tworzonej w ten sposób wieży. Płytki wolno stawiać tylko na wąskich krawędziach.

Gracz pierwszy stawia 1 płytkę na mostku, następny musi ich ustawić już o jedną więcej ale swoją pierwszą obowiązkowo na ostatniej ustawionej przez przeciwnika. Oznacza to, że jeżeli gracz nr 1 ustawi 1 płytkę, gracz nr 2 musi ustawić też 1 + 1 dodatkową już w dowolnym miejscu. Tym razem gracz nr 1 musi ustawić już 2 płytki + 1 dodatkową (pierwsza zawsze na ostatniej ustawionej przez przeciwnika – pozostałe w dowolnym miejscu)…
…i dalej wg podanego schematu – ilość płytek ustawionych przez przeciwnika+1… . Grę przegrywa ten, który pierwszy doprowadzi do rozsypania się konstrukcji. W przypadku, gdy wyczerpane zostaną już wszystkie płytki z posiadanego opakowania a wieża nadal stoi gra toczy się dalej tylko tym razem gracze naprzemiennie zdejmują już dowolne płytki z wieży nadal według zasady ilość płytek przeciwnika +1.
Gra rozwija nie tylko zdolności manualne i koncentrację, ale również logiczne myślenie i percepcję tworzonej konstrukcji tzn. jak ustawić płytki, aby nie zawalić wieży, ale równocześnie jak ustawić ostatnią swoją, aby przeciwnikowi trudno było na niej postawić następną…


BLOCK / gra zręcznościowa
Zasady zabawy są takie jak gry Jenga. Jednak mając do dyspozycji więcej i to dużo mniejszych elementów wyciąganie z bloku jest nie lada wyzwaniem dla najbardziej opanowanych rąk.LABYRINTH / układanka logiczna
Słowo labirynt od najdawniejszych czasów jest synonimem czegoś trudnego, skomplikowanego i zagmatwanego. Jeżeli pokonanie samego labiryntu jest trudne tak jeszcze trudniejsze jest jego zbudowanie. Przekonacie się o tym dzięki płytkom „Trick & Logic”. Ustawienie płytek tak, aby stworzyły ciąg skomplikowanych, krzyżujących się lub ślepych ale realnych do przejścia korytarzy wcale nie jest takie proste jakim wydaje się na pierwszy rzut oka. Im więcej trudności będzie miała osoba która nie budowała labiryntu z jego pokonaniem tym większa satysfakcja dla budowniczego.
CONSTRUCTION / układanka zręcznościowa

Każdy z nas bawił się klockami budując domy, tworząc pokoje i umeblowanie dla lalek czy żołnierzyków. Jednak żadne z tradycyjnych klocków drewnianych nie dają takiej satysfakcji ze zbudowanych obiektów jak płytki „Trick & Logic”. Mimo, iż nie posiadają żadnych systemów łączenia pozwalają na ustawianie nawet najbardziej skomplikowanych budowli. Im dokładniej przemyślana jest konstrukcja ścian oraz konstrukcja wewnętrzna podtrzymująca piętra i utrzymująca budowlę w całości tym większe zadowolenie.

Budowa bez łączeń jest sztuką wymagającą nie tylko kreatywnego myślenia i przewidywania zachowania się poszczególnych elementów pod wpływem innych, ale również koncentracji, uspokojenia i opanowania wywołanego podświadomie drżenia rąk.

Wbrew pozorom nie jest to zabawa tylko dla najmłodszych. Można ustawiać budowle według swoich własnych projektów lub tworzyć repliki już istniejących.System płytek Trick Logic wraz z akcesoriami to świetna rozrywka dla każdego niezależnie od wieku i płci. Łączy on w sobie elementy zabawy oraz kreatywnego i logicznego myślenia. Wspomaga rozwój nie tylko dzieci i młodzieży, ale również dorosłych w zakresie percepcji przestrzeni i zdolności motorycznych. Wpływa na uspokojenie oraz polepszanie umiejętności koncentracji i panowania nad swoim ciałem.Grupa wiekowa: od 5 lat

Dostępność: chwilowo niedostępny

Producent: Trick Logic

149,00 zł

Cena zawiera podatek VAT

KROWA – kukiełka-pacynka na rękę

Producent: Beleduc

od 3 lat

Cena: 47,00 zł

Śliniaczek z Muminkami

Producent: Muumi

od 3 miesięcy

Cena: 37,00 zł 29,00 zł

Różowy wózek dla lalek Moover

Producent: Moover

od 1 roku

Cena: 350,00 zł 260,00 zł

Książka "Klasy społeczne istnieją"

Producent: Wydawnictwo TAKO

od 7 lat

Cena: 33,00 zł

Urodzinowy tort na rzepy

Producent: Pikinini poleca

od 3 lat

Cena: 122,00 zł 99,00 zł

TRICK LOGIC Zestaw kołowrotków

Producent: Trick Logic

od 5 lat

Cena: 54,00 zł 26,00 zł

Skomentuj produkt

Dodaj swoją opinię o tym produkcie - pomóż innym klientom dokonać trafnych zakupów!

(zabezpieczenie antyspamowe)