Sięgnij po zabawki inne niż wszystkie - KONKURS

14.10.2011

Konkurs zorganizowaliśmy wraz z portalem Familie.pl. Wszyscy, którzy odpowiedzieli na pytanie "Którą z zabawek Pikinini uważasz za najatrakcyjniejszą dla dziecka i dlaczego?", mieli szansę na wygranie jednej z trzech nagród.Oto kilkadziesiąt konkursowych odpowiedzi: TUTAJ

Dziękujemy wszystkim za miłe słowa:)

Jury z portalu Familie.pl wybrało 3 zwycięskie wypowiedzi:

dagmara_84

"Pół nocy i dzionek cały myślałam

I ciągle w głowie mętlik miałam

Którą z zabawek najbardziej lubimy

I którą najczęściej się bawimy

Nasz wybór był dobrze przemyślany

I z całą rodziną skonsultowany

Na wspólną zabawę postawiliśmy

I świetny teatrzyk wybraliśmy


Naszym zwycięzcą został TEATRZYK DO ZAWIESZANIA W DRZWIACH. Wybierając wśród szerooookiej oferty Państwa zabawek tą jedyną, naj-naj, kierowałam się sercem i rozumem. Trzy kryteria bardzo ważne dla mnie, które spełnia teatrzyk a mianowicie : zabawa, edukacja i integracja przekonały mnie!


ZABAWA: Teatrzyk jest przedmiotem wielowymiarowym. Każda z kolejnych zabaw w teatr jest jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna i niesamowita. Nie ma dwóch takich samych scen, zabawnych sytuacji, bohaterów, zdarzeń. Korzystając z dodatkowej oferty kupna marionetek, pacynek kredek do malowania twarzy możemy wyposażyć się w niezłe zaplecze aktorskie. Kolorowy zawrót głowy. A stwierdzenie, że w czasie deszczu dzieci się nudzą, idzie zupełnie w odstawkę.

EDUKACJA: najlepszą nauką jest ta, która odbywa się poprzez zabawę. Rodzice korzystając z własnej wyobraźni mogą stworzyć wiele scen ukazujących dzieciom problematyczne kwestie, cenione wartości, ważne wydarzenia w życiu dziecka i rodziny. Dzieci tworząc swój mały teatr uczą się kreatywności a zarazem poprzez marionetki mogą nam przekazac wiele tych cennych słów (trosk i radości) których czasami nie mają odwagi wypowiedzieć.

INTEGRACJA: Bo jak cudownie jest spotkać się wspólnie na przedstawieniu i zasiąść razem na widowni, czy wcielić się w aktora. Do zabawy można włączyć babcie, dziadków,wujków ciocie i całe rodziny. Można zaprosić kolegów i koleżanki. Ile osób - tyle pomysłów. A wspólnie spędzony czas jest bezcenny."

Goplana

"Mój syn od prawie roku zafascynowany jest dinozaurami. Myślałam ze będzie to chwilowa fascynacja jakich wiele w tym wieku jednak się myliłam. Nie ukrywam, że chciałam by zajął się czymś ciekawym bo dotychczas dzielił moja pasje czyli gotowanie. Na jego urodziny zorganizowaliśmy małemu wycieczkę niespodziankę do Parku Dinozaurów, po której w prezencie otrzymał zestaw "Małego paleontologa" .Miałam obawy czy ta zabawka nada się dla mojego synka bo nie mieści się On w przedziale wiekowym dla jakiego przeznaczony jest model ( od 8 lat ) ,jednak nic bardziej mylnego. O pracy paleontologa Kacper wie juz sporo. Przy pomocy taty synek wręcz pochłonął zabawkę, dodatkowej atrakcji dostarczył fakt iż nie powiedzieliśmy synkowi czego szuka. Dzięki zestawowi synek siedział skupiony i delikatnie kawałek po kawałku poszukiwał kolejnych kości - dodam ze moje dziecko nie należy do tych które usiedzą w jednym miejscu dłużej niż 5 minut ;). Dziś model juz złożony ozdabia pokój a mały prosi o kolejnego :). Uważam ze zabawka nie tylko bawi ale i uczy, nie są to oklepane klocki czy układanka która szybko znudzi się dziecku. Wkrótce syn zostanie starszym bratem i juz wiemy jaki prezent otrzyma od siostrzyczki ;) a ja nadal mogę liczyć na pomoc mojego kuchcika-paleontologa :) Kto wie może to początek wielkiej pasji ?"


xdrfu

"Malwina ma 4 latka i z dosłownie z otwartą buzią oglądała zabawki ze sklepu Pikinini. Oczywiście wiele jej się podobało i układanki i teatrzyk na drzwi i foremki do zrobienia Muminkowego domku, ale najbardziej zachwyciła się Drewnianą kuchenką z otwieranym piekarnikiem i zlewem. Spodobały jej się drewniane akcesoria: talerzyki, kubeczki, patelnia, łyżki i szpatułki, no i oczywiście drewniane pożywienie: udko kurczaka, pomidorek, ciasteczka. Wyobraziła sobie, że razem z Julią będą bawiły się w kucharzenie, ugotują zupkę i poczęstują mnie i tatę, na drugie danie podadzą kurczaka, a na podwieczorek ciasteczkowy tort. Niesamowite było słuchanie jak to wszystko sobie wyobraża i koniecznie chce mieć. Jestem bardzo mile zaskoczona bogata ofertą tego sklepu i myślę, że przed świętami Bożego Narodzenia skorzystam z oferty bo jest niezwykle bogata i można w niej znaleźć wiele unikatowych zabawek nie dostępnych w innych sklepach. Pozdrawiam serdecznie."