kliknij, aby powiększyć


Książka "Podróże Benka. Polskie Parki Narodowe"

autor: Alicja Gadomska

okładka: miękka
stron: 96
format: 29 x 21 cm

Z opisu:

Z wesołym kolegą Benkiem zwiedzamy polskie parki narodowe. Nasz młody przewodnik lubi podróżować do miejsc, gdzie jest piękna, dzika przyroda. Lubi też notować i rysować, więc każdy z 23 parków narysował w zabawny i ciekawy sposób.

Dzięki jego ilustrowanemu dziennikowi poznajemy charakterystyczne cechy każdego parku i jego największe skarby, czyli obiekty, które chroni park na swoim obszarze. Obejrzymy typy krajobrazu, dowiemy się o najciekawszych miejscach do zwiedzania, najważniejszych mieszkańcach parku i historii tych terenów.

Kolorowymi literami wyróżniono nazwy, które warto zapamiętać, bo wiążą się ściśle z opisywanym parkiem. Na końcu każdego rozdziału znajdziemy STREFĘ ZABAWY, czyli pomysłowe zadania do rozwiązania, które pomogą zapamiętać najważniejsze informacje o parku.

Na początku książki jest mapa Polski z zaznaczonymi wszystkimi parkami narodowymi, która służy także jako spis treści – przy nazwie każdego parku jest podany numer strony, na której znajduje się rozdział na jego temat. Czytelnik może zaznaczyć na mapie swoją miejscowość i sprawdzić, który park jest najbliżej. Każdy opis parku zaczyna się jego mapą z trasami, ścieżkami edukacyjnymi i najważniejszymi obiektami. Na końcu książki jest miejsce na notatki, stemple pamiątkowe parków, rysunki własne czytelnika.

Pomysłowa i dowcipna forma graficzna pozwala w zajmujący sposób zdobyć wiedzę o naszych parkach narodowych – skarbach polskiej przyrody.

Grupa wiekowa: od 5 lat

Dostępność: w magazynie

Producent: Wydawnictwo Multico

28,00 zł

Cena zawiera podatek VAT

Mebelki do domku dla lalek SYPIALNIA

Producent: goki

od 3 lat

Cena: 65,00 zł

HYDROSTWORY Płaszczka Balbina

Producent: Hydrostwory

od 3 lat

Cena: 22,00 zł

Książka „Urodziny Miffy”

Producent: Wydawnictwo Format

od 1 roku

Cena: 17,00 zł

Puzzle warstwowe KACZKA

Producent: Beleduc

od 4 lat

Cena: 110,00 zł

Bobek – maskotka

Producent: Muumi

od 3 lat

Cena: 84,00 zł

Skomentuj produkt

Dodaj swoją opinię o tym produkcie - pomóż innym klientom dokonać trafnych zakupów!

(zabezpieczenie antyspamowe)