O nas

Pikinini to nazwa niekonwencjonalnego sklepu, w którym znajdziecie coś więcej niż zabawki.

Już od ponad 12 lat rozbudzamy w dzieciach otwartość na świat, chęć poznawania różnorodnych kultur, zainteresowanie sztuką, szacunek dla przyrody… Odkrywamy razem nowe pasje.

Rodzice, którzy chcą pomóc rozwijać się własnym dzieciom, znajdą tu inspiracje do wspólnych zabaw, pomysły na twórcze zajęcia w domu, w ogrodzie, w podróżach, a także przedmioty, które mogą im w tym pomóc.

Zabawki i inne przedmioty, które wybieramy do naszego sklepu nie są masowymi, anonimowymi produktami. Część z nich tworzona jest przez artystów, inne projektowane są przez ludzi z pasją do tworzenia takich wyrobów, które – ufamy – staną się wiernym towarzyszem zabaw i odcisną w pamięci miłe wspomnienia dzieciństwa.

Nasze zabawki przywozimy z całego świata. Duża ich część – za pośrednictwem Pikinini – pojawia się w Polsce po raz pierwszy.

Dzieci, tak jak dorośli, mają prawo realizować swoje pasje. Dlatego produktów w naszym sklepie nie dzielimy wg płci dziecka
i jego wieku, ale wg dziecięcych zainteresowań.

Dorosłym, którzy chcieliby zrobić prezent dziecku, pomagamy właściwie go dobrać, poprzez staranny opis produktu
i szczegółowe zdjęcia. Dzięki opcji „Wyślij prezent”, dziecko może otrzymać zaadresowaną do siebie (świątecznie zapakowaną) przesyłkę z życzeniami od bliskiej osoby.

Pikinini to szacunek do dziecka, kreatywnie spędzany czas i różnorodne pasje. Pokazujemy jak Wy je odnajdujecie i dzielimy się
z Wami naszymi…


Zajrzyjcie na --- >

        

   
 

Jesteśmy również tutaj --- >

          


Pikinini

——————————————————-

Słowo pikinini - w kreolskim języku tok pisin - oznacza dziecko. Tok pisin jest jedną z odmian języka pidgin english, który rozwinął się na bazie języka angielskiego wśród wielojęzycznej i wielokulturowej ludności terenów poddanych ekspansji kolonialnej i handlowej.

Wpływ języka angielskiego na gramatykę i słownictwo tok pisin był największy, ale wiele słów wywodzi się też z innych języków: chińskiego, portugalskiego, włoskiego oraz dialektów ludności miejscowej.

——————————————————-