kliknij, aby powiększyć


Książka "Ilustrowana księga przysłów dla dzieci"

opracowanie graficzne i skład: Agnieszka Popek-Banach, Kamil Banach 

okładka: miękka
stron: 161
format: 21,5 x 21,5 cm 

Z opisu: 

„Kto się trzyma przysłów, ten się mądrym stanie, bo przysłowia dobrze uczą, trzeba zważać na nie.” 

Przysłowia bowiem mogą uczyć, pomagać w życiu, jako pewne prawidła moralne, są bowiem z reguły przestrogami, nakazami, zakazami i pouczeniami. Mogą objaśniać różne sprawy, może w naiwny, ale nie pozbawiony rozsądku sposób. Przysłowia zawierają w swych sformułowaniach i w traktowaniu tematu bardzo dużo dowcipu, humoru, przedniej zabawy, nierzadko wdzięku i poezji. 

Wszystkie przysłowia dzięki rytmowi łatwo wpadają w ucho i ubarwiają język, stanowiąc o jego urodzie i sile. Przysłowia zamykają przebogate treści w najmniejszej możliwej formie. Te miniatury literackie o wielkim artystycznym kunszcie, obejmują swoim zasięgiem tematycznym cały obszar życia, egzystencji i kultury człowieka. Dzięki takim cechom przysłów jak lapidarność (zwięzłość, wyrazistość), metaforyczność, charakter dydaktyczny, powszechność, obrazowość, interesująca forma językowa oraz stosunkowo mała zmienność są one wdzięczne dla ucha, bardzo sugestywne i łatwe do zapamiętania. 

Przysłowia są tak stare jak nasz język, nie prawdą jest, że obumierają i są reliktem językowym. Spotykamy je wszędzie, w rozmowach prywatnych i poważnych dysputach politycznych, na wiecach i mowach z trybuny sejmowej, w publicystyce, w radiowych i telewizyjnych konkursach, przy prognozach pogody, w tytułach książek, reklamach, nawet w poezji. Granice języka dziecka są granicami jego świata (to parafraza myśli Ludwik Wittgenstein "Granice mojego języka są granicami mojego świata")
Dlatego tak ważne jest kształtowanie języka dziecka od jego najmłodszych lat. Życzymy rodzicom i ich dzieciom wspaniałej zabawy. 

Z recenzji kwartalnika „Ryms”: 

Łatwiej niektórym książkę napisać niż drugim ją przeczytać" - tego przysłowia nie znałam. Szczęśliwie naszych czytelników ono nie dotyczy:) "Ilustrowana księga przysłów dla dzieci" jest zbiorem bardziej lub mniej znanych porzekadeł. Dorosłym pozwoli odświeżyć ich znajomość, a dzieci, założę się, bez trudu przyswoją sobie łatwo wpadające w ucho powiedzonka. Pamiętam ze swojego dzieciństwa, że często podczas koleżeńskich sprzeczek przekrzykiwaliśmy się na podwórku albo w szkole: "Oliwa sprawiedliwa, zawsze na wierzch wypływa!". Dziś pewnie to przysłowie nie jest już tak popularne, ale dobrze je znać i umieć użyć w stosownej sytuacji. 

Książka Wydawnictwa Albus gromadzi przysłów niemało. Ważne, że są one "ubrane" w ciekawą szatę graficzną - mój 5-letni syn z zainteresowaniem przyglądał się zabawnym ilustracjom i kolorowym słówkom, i chętnie zapamiętywał co śmieszniejsze powiedzonka. Na pewno nie będzie to nudna lektura, to zasługa opracowania typograficznego. W każdym zdaniu inną czcionką i kolorem wyróżnione jest kluczowe słowo, a zabawnie narysowane pojedyncze literki wyglądają jak swego rodzaju znaki graficzne, przedstawiają n.p.: oko, krawat, kota, ołówek itp. Wybrane porzekadła są dowcipnie zilustrowane na całej stronie. 

W "Ilustrowanej księdze przysłów" nie znajdziecie wyjaśnienia przysłów, czasem trzeba będzie po prostu sięgnąć po słownik. Zapewniam jednak, że wspólne czytanie tej książki, ba, księgi - będzie ciekawą lekcją dla wszystkich domowników. 

"Ilustrowana księga przysłów dla dzieci" jest objęta patronatem kwartalnika o książkach dla dzieci i młodzieży "Ryms".

Grupa wiekowa: od 4 lat

Dostępność: w magazynie

Producent: Wydawnictwo Albus

38,00 zł

Cena zawiera podatek VAT

Mimbla – maskotka

Producent: Muumi

od 3 lat

Cena: 90,00 zł

Separator do jajek

Producent: Haba

dla wszystkich

Cena: 18,00 zł

Książka „Miffy w zoo”

Producent: Wydawnictwo Format

od 1 roku

Cena: 17,00 zł

Taca z Muminkami "Nad stawem"

Producent: Muumi

dla wszystkich

Cena: 31,00 zł

Różowy zestaw na odcisk rączki i nóżki

Producent: Spiegelburg

od 3 miesięcy

Cena: 31,00 zł

Drewniany wałeczek

Producent: Micki

od 2 lat

Cena: 35,00 zł

Skomentuj produkt

Dodaj swoją opinię o tym produkcie - pomóż innym klientom dokonać trafnych zakupów!

(zabezpieczenie antyspamowe)