Książka „Polityka karmienia piersią”

autor: Gabrielle Palmer 

okładka: miękka
stron: 412
format: 16 x 24 cm 

Z opisu: 

Inspirująca jak "NO LOGO" i poruszająca jak "Fast Food Nation", "Polityka karmienia piersią" ujawnia fundamentalne znaczenie karmienia niemowląt dla zdrowia publicznego w XXI wieku.

Co 30 sekund na świecie umiera dziecko, które zachorowało, ponieważ nie było karmione piersią, lecz otrzymywało z butelki mleko w proszku lub inny produkt, stwarzający ryzyko dla zdrowia.

W swojej świetnie udokumentowanej książce Gabrielle Palmer opisuje wyrafinowane techniki, które stosują wielkie korporacje w celu przekonania rodziców, by odwrócili się od karmienia piersią. Żądza zysku firm produkujących żywność dla niemowląt w sposób systematyczny podważa pewność siebie matek i ich wiarę w zdolność wykarmienia piersią swoich dzieci.

"Polityka karmienia piersią" prezentuje radykalnie nowe spojrzenie na sprawę, która dotyczy nie tylko matek, lecz wszystkich członków naszego społeczeństwa: mężczyzn i kobiet, rodziców i bezdzietnych, starych i młodych. 

Gabrielle Palmer jest ekspertką żywieniową i działaczką społeczną. W latach 70. pracowała jako doradczyni laktacyjna. Współtworzyła brytyjską organizację Baby Milk Action.
We wczesnych latach 80. w Mozambiku jako wolontariuszka organizowała kampanie społeczne dotyczące karmienia niemowląt, w szczególności zwracające uwagę na nieetyczny marketing żywności dla niemowląt.W latach 90. współprowadziła kurs International Breastfeeding: Practice and Policy w londyńskim Institute of Child Health. Następnie na dwa lata wyjechała do Chin, gdzie współpracowała z kilkoma różnymi organizacjami, zajmującymi się tematyką zdrowia publicznego i rozwoju. Pracowała także dla nowojorskiego UNICEF-u jako urzędniczka do spraw HIV i karmienia niemowląt. W ostatnich latach wykładała również w London School of Hygiene and Tropical Medicine, gdzie sama niegdyś studiowała dietetykę. W 2009 roku przeszła na emeryturę. Jest mamą i babcią.


Grupa wiekowa: dla wszystkich

Dostępność: w magazynie

Producent: Wydawnictwo Mamania

44,00 zł

Cena zawiera podatek VAT

Mały KULODROM

Producent: Varis Toys

od 3 lat

Cena: 59,00 zł 49,00 zł

Mimbla – maskotka

Producent: Muumi

od 3 lat

Cena: 110,00 zł

Książka „W Gdańsku straszy"

Producent: Oficyna Gdańska

od 3 lat

Cena: 27,00 zł

Mebelki do domku dla lalek SALON

Producent: goki

od 3 lat

Cena: 65,00 zł

Składany wózek do ciągnięcia

Producent: Pikinini poleca

od 3 lat

Cena: 840,00 zł

Układanka DOPASUJ POJAZDY

Producent: Beleduc

od 2 lat

Cena: 62,00 zł

Skomentuj produkt

Dodaj swoją opinię o tym produkcie - pomóż innym klientom dokonać trafnych zakupów!

(zabezpieczenie antyspamowe)