Trylogia książkowa o dzieciństwie małej Wandzi

Okładki książek zdobi malarstwo autorki.

W skład trylogii napisanej przez Wandę Wasik wchodzą:

1) Książka „Miedzy łąką a ogrodem”

okładka: miękka
stron: 136
format: 14,5 x 12,5 cm

Pierwszy tom wspomnień Wandy Wasik, obejmujących okres do września 1939 roku.

Z opisu:
„Ta książka, to cudowna, urocza, prawie baśniowa opowieść małej wrażliwej dziewczynki, ukazująca przedziwny, często nawet nieprzeczuwalny świat dziecka. Mówi o jego doznaniach i postrzeganiu otaczającego świata.
Rzecz dzieje się w realnej rzeczywistości, w małej podswarzędzkiej wsi, Kobylnicy, na przestrzeni kilku ostatnich przedwojennych lat i ukazuje tamten czas, zaobserwowany przez spostrzegawcze, a zarazem uczuciowe, troskliwe i chętne do pomagania innym, dziecko.
Mała Wandzia opowiada o swojej rodzinie, swoim domu i panujących w nim zwyczajach, o szkole i szkolnych koleżankach i kolegach i warunkach w jakich żyją te dzieci. Mówi o kulturze tamtego czasu na wsi, o otaczającej ją przyrodzie, o lasach i miejscach lubianych i znanych mieszkańcom tej wsi…”

2) Książka „Dzieciństwo w Kraju Warty”

okładka: miękka
stron: 141
format: 15 x 12,5 cm

Z opisu:
Opowiadania zebrane w tej książce tematycznie związane są z życiem dzieci w okresie II wojny światowej. Nie są to jednak opowieści o małych bohaterach walczących na barykadach, ale o zmagających się z wojenną codziennością. Żyją one w konkretnym miejscu, w polskiej wsi, rodzinie i sąsiedztwie Autorki, która jest narratorem opowiadań. Ich tworzywem jest materia pamiętnikarska, zatem jako wspomnienia subiektywne nie poddają się uogólnieniu. Ogranicza je zarówno miejsce akcji w Kraju Warty - podpoznańska wieś, odległa o pięć kilometrów od Swarzędza, miasteczka stolarzy leżącego przy trasie warszawskiej (15 kilometrów przed Poznaniem) - jak i pozycja narratora, dziewięcioletniej dziewczynki.
Na wizję otaczającej dziecko wojennej rzeczywistości składają się przeżycia pełne grozy: typowa dla Wielkopolan ucieczka w kierunku Warszawy, niemieckie bombardowania tułaczych dróg przez meserszmity, utrudzenie przymusową pracą, niedożywienie, a przede wszystkim zachwiane poczucie bezpieczeństwa.

3) Książka „Dojrzewanie w słońcu”

okładka: miękka
stron: 141
format: 14,5 x 12,5 cm

Opowieść o pierwszych latach pookupacyjnych. Rozpoczyna się w 1945 roku upadkiem twierdzy Poznań, a kończy ślubem dorosłej już Wandy. Mówi o życiu i trudach, optymizmie i radości, entuzjazmie i nadziejach, pierwszych powojennych lat. Ale również o miłości, bo dla Wandzi, głównej bohaterki tej książki, jest to czas dojrzewania i wchodzenia w dorosłość.
Jest to ciepła opowieść o młodości, o pierwszych miłościach i towarzyszących jej wzlotach i upadkach. A tło tych wydarzeń pozwala jeszcze raz spojrzeć w tamten, coraz bardziej odległy, ale jakże ważny, chociaż niełatwy czas.
Książka ta jest trzecią i ostatnią częścią „Dziewczęcej trylogii” o małej Wandzi, która opowiada...

Przeczytaj recenzje na stronach naszego bloga: TUTAJ i TUTAJ

Grupa wiekowa: dla wszystkich

Dostępność: chwilowo niedostępny

Producent: Wydawnictwo Bonami

45,00 zł

Cena zawiera podatek VAT

Maskotka PSZCZOŁA

Producent: Sigikid

od 0 do 6 miesięcy

Cena: 61,00 zł

Książka „Ja też chcę chodzić do szkoły”

Producent: Wydawnictwo Zakamarki

od 3 lat

Cena: 22,90 zł 20,90 zł

ŻÓŁW – kukiełka-pacynka na rękę

Producent: Beleduc

od 3 lat

Cena: 42,00 zł

Książka „Dziewczynka z zoo"

Producent: Wydawnictwo Credo

od 3 lat

Cena: 19,50 zł

Drewniana herbata w torebkach

Producent: Erzi

od 3 lat

Cena: 33,00 zł 31,00 zł

Układanka ZABAWNE ZWIERZAKI

Producent: Beleduc

od 2 lat

Cena: 59,00 zł

Skomentuj produkt

Dodaj swoją opinię o tym produkcie - pomóż innym klientom dokonać trafnych zakupów!

(zabezpieczenie antyspamowe)