kliknij, aby powiększyć


Książka „D.O.M.E.K”

O architekturze współczesnej .

tekst i ilustracje: Aleksandra Machowiak i Daniel Mizielinski 

okładka: twarda
format: 20 x 20 cm
ilość stron: 152 

wydanie drugie 

Z opisu:
Pomysłowa i zabawna książka, z której młodzi czytelnicy dowiedzą się, jak bardzo różne mogą być ludzkie domy i jak fascynującą sztuką jest architektura. Dowcipne, soczyście kolorowe rysunki i zwięzłe, przystępne opisy prezentują 35 niezwykłych domów stworzonych przez najwybitniejszych architektów świata.
Książka otrzymała nagrodę główną w kategorii graficznej, konkursu Książka Roku 2008 Polskiej Sekcji IBBY. 

Z recenzji Macieja Byliniaka w kwartalniku „Ryms”:
Za pomocą dowcipnych, soczyście kolorowych rysunków i zwięzłych, przystępnych opisów autorzy prezentują w niej 35 niezwykłych domów stworzonych przez najwybitniejszych architektów świata, m.in. takie jak „dom zasłonka” Shigeru Bana, „dom winda” Rema Koolhaasa, „dom żagiel” Emilia Ambasza czy „dom 4x4” Tadlo Ando.
Książka ma niezwykle atrakcyjną formę wizualną. Wszystkie opisane w niej domy zostały narysowane (książka nie zawiera fotografii), dzięki czemu DOMEK pobudza wyobraźnię młodego czytelnika i ukazuje świat współczesnej architektury w przyjazny, ciepły sposób, jako niemal baśniową krainę niezwykłych kolorów i kształtów.
Bogate w detale, barwne ilustracje można oglądać godzinami, bawiąc się w wyszukiwanie zabawnych szczegółów i czytanie dowcipnych podpisów.
(…)
Najstarszy z opisanych domów powstał w 1963, najnowszy w 2007. Zdecydowana większość zaprezentowanych projektów pochodzi z pierwszych siedmiu lat XXI wieku. W książce znalazło się 21 domów europejskich, 6 amerykańskich, 7 azjatyckich i 1 australijski.
DOMEK to znakomity przykład atrakcyjnej książki edukacyjnej. Jego zalety dydaktyczne można by długo wymieniać: uczy wrażliwości na formy architektoniczne, pokazuje, że dom nie musi być smutnym prostopadłościanem, rozwija wyobraźnię przestrzenną, otwiera oczy na kształty, kolory i estetykę architektury, uczy uważnego patrzenia na otaczającą przestrzeń i zwracania uwagi na detale. Przekazuje wiedzę architektoniczną, która może być czymś nowym również dla wielu dorosłych. Poprzez anegdoty o architektach (i ich rysunkowe podobizny) i zleceniodawcach uczy, że dom nie jest bezosobowym, martwym tworem, ale dziełem konkretnej osoby stworzonym z myślą o potrzebach konkretnego odbiorcy.
(…)
DOMEK uczy twórczego myślenia o architekturze i pokazuje, że nie wszystko w otaczającej nas przestrzeni jest tak oczywiste, jak się czasem wydaje.


Grupa wiekowa: od 6 lat

Dostępność: w magazynie

Producent: Wydawnictwo Dwie Siostry

42,00 zł

37,00 zł

Cena zawiera podatek VAT

Dwukomorowy zestaw lup do obserwacji owadów i roślin

Producent: Navir

od 5 lat

Cena: 58,00 zł

Naklejka ścienna do rysowania kredą – SMOK

Producent: Nino&Ideas

dla wszystkich

Cena: 26,00 zł

Drewniana stajenka

Producent: Pikinini poleca

od 3 lat

Cena: 140,00 zł

Gra MEMO Czerwony Kapturek

Producent: Mon Petit Art

od 4 lat

Cena: 71,00 zł

KOLEJKA LINOWA – zestaw konstrukcyjny

Producent: Kraul

od 10 lat

Cena: 95,00 zł

DOMEK MUMINKÓW – zestaw z figurkami

Producent: Muumi

od 3 lat

Cena: 480,00 zł

Skomentuj produkt

Dodaj swoją opinię o tym produkcie - pomóż innym klientom dokonać trafnych zakupów!

(zabezpieczenie antyspamowe)