kliknij, aby powiększyć


Książka „D.O.M.E.K”

O architekturze współczesnej .

tekst i ilustracje: Aleksandra Machowiak i Daniel Mizielinski 

okładka: twarda
format: 20 x 20 cm
ilość stron: 152 

wydanie drugie 

Z opisu:
Pomysłowa i zabawna książka, z której młodzi czytelnicy dowiedzą się, jak bardzo różne mogą być ludzkie domy i jak fascynującą sztuką jest architektura. Dowcipne, soczyście kolorowe rysunki i zwięzłe, przystępne opisy prezentują 35 niezwykłych domów stworzonych przez najwybitniejszych architektów świata.
Książka otrzymała nagrodę główną w kategorii graficznej, konkursu Książka Roku 2008 Polskiej Sekcji IBBY. 

Z recenzji Macieja Byliniaka w kwartalniku „Ryms”:
Za pomocą dowcipnych, soczyście kolorowych rysunków i zwięzłych, przystępnych opisów autorzy prezentują w niej 35 niezwykłych domów stworzonych przez najwybitniejszych architektów świata, m.in. takie jak „dom zasłonka” Shigeru Bana, „dom winda” Rema Koolhaasa, „dom żagiel” Emilia Ambasza czy „dom 4x4” Tadlo Ando.
Książka ma niezwykle atrakcyjną formę wizualną. Wszystkie opisane w niej domy zostały narysowane (książka nie zawiera fotografii), dzięki czemu DOMEK pobudza wyobraźnię młodego czytelnika i ukazuje świat współczesnej architektury w przyjazny, ciepły sposób, jako niemal baśniową krainę niezwykłych kolorów i kształtów.
Bogate w detale, barwne ilustracje można oglądać godzinami, bawiąc się w wyszukiwanie zabawnych szczegółów i czytanie dowcipnych podpisów.
(…)
Najstarszy z opisanych domów powstał w 1963, najnowszy w 2007. Zdecydowana większość zaprezentowanych projektów pochodzi z pierwszych siedmiu lat XXI wieku. W książce znalazło się 21 domów europejskich, 6 amerykańskich, 7 azjatyckich i 1 australijski.
DOMEK to znakomity przykład atrakcyjnej książki edukacyjnej. Jego zalety dydaktyczne można by długo wymieniać: uczy wrażliwości na formy architektoniczne, pokazuje, że dom nie musi być smutnym prostopadłościanem, rozwija wyobraźnię przestrzenną, otwiera oczy na kształty, kolory i estetykę architektury, uczy uważnego patrzenia na otaczającą przestrzeń i zwracania uwagi na detale. Przekazuje wiedzę architektoniczną, która może być czymś nowym również dla wielu dorosłych. Poprzez anegdoty o architektach (i ich rysunkowe podobizny) i zleceniodawcach uczy, że dom nie jest bezosobowym, martwym tworem, ale dziełem konkretnej osoby stworzonym z myślą o potrzebach konkretnego odbiorcy.
(…)
DOMEK uczy twórczego myślenia o architekturze i pokazuje, że nie wszystko w otaczającej nas przestrzeni jest tak oczywiste, jak się czasem wydaje.


Grupa wiekowa: od 6 lat

Dostępność: w magazynie

Producent: Wydawnictwo Dwie Siostry

42,00 zł

37,00 zł

Cena zawiera podatek VAT

Plastry wodoodporne w metalowym pudełku – PIRACI

Producent: Spiegelburg

dla wszystkich

Cena: 19,00 zł

Książka „Ptaki wokół nas”

Producent: Wydawnictwo Multico

od 5 lat

Cena: 12,00 zł

Obręcz do puszczania baniek mydlanych MINI MOTYLEK

Producent: Tuban

od 3 lat

Cena: 14,00 zł 8,00 zł

MUMINKI - mata do pieczenia

Producent: Muumi

dla wszystkich

Cena: 98,00 zł 85,00 zł

MYSZ – kukiełka-pacynka na rękę

Producent: Beleduc

od 3 lat

Cena: 37,00 zł

Domek dla motyli z Listkowcem cytrynkiem

Producent: Pikinini poleca

dla wszystkich

Cena: 189,00 zł

Skomentuj produkt

Dodaj swoją opinię o tym produkcie - pomóż innym klientom dokonać trafnych zakupów!

(zabezpieczenie antyspamowe)