„Pstryk! Abecadło” - płyta CD

Piosenki dla dzieci do wierszy Juliana Tuwima

Muzyka – Jarek Kordaczuk
Śpiew – Basia Raduszkiewicz

Pstryk! Abecadło to cykl miniatur muzycznych na głos i instrumenty do wierszy Juliana Tuwima. Choć utwory, tak jak wybrzmiewające w nich wiersze, adresowane są przede wszystkim do dzieci, to jednak nawet wytrawnym melomanom obcowanie z nimi może przynieść nie lada satysfakcję. Niezwykła kondensacja środków wyrazu, różnorodność form i szeroki pejzaż nastrojów, a do tego wyśmienici wykonawcy – przyniosą z pewnością dużo radości, zarówno dużym jak i małym słuchaczom, a piosenki staną się zarazem pięknym, poetyckim, przepełnionym humorem uzupełnieniem dziecięcej literatury.

Płyta powstała na zamówienie Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu w związku z 19. Biennale Sztuki dla Dziecka noszącym tytuł Słowo na terytorium sztuki dla dziecka. Nieprzypadkowo została wydana w 2013 roku, kiedy to 19. edycja tej imprezy zbiegła się z obchodami ROKU JULIANA TUWIMA.


Spis utworów:

Pstryk!
Cuda i dziwy
O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci
Dwa wiatry
Dwa Michały
Lokomotywa
Trudny rachunek
Rozmowa ptaków
Mróz
Abecadło
Skakanka
Figielek

Kompozytor Jarek Kordaczuk
to laureat I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im R.Murraya Schafera, absolwent Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki, uczestnik warsztatów kompozytorskich (IRCAM, Kazimierz Dolny), warsztatów muzyki elektronicznej (Kraków). W roku 1993 współredagował kwartalnik naukowo-muzyczny „Monochord”, w którym publikował prace kompozytorów, muzykologów i teoretyków muzyki z całego świata oraz własne, również dla włoskiego odpowiednika „Il Monocordo”, którego jest konsultantem naukowym. W latach 1996-2000 tworzył muzykę (głównie syntetyczną) na potrzeby różnych prezentacji multimedialnych. Jest pomysłodawcą, twórcą muzyki, autorem słów, reżyserem i producentem projektów multimedialnych.

Grupa wiekowa: od 3 lat

Dostępność: w magazynie

Producent: Produkt polski

30,00 zł

Cena zawiera podatek VAT

Krecik rybakiem

Producent: Detoa

od 3 lat

Cena: 52,00 zł

Labirynt magnetyczny

Producent: Pikinini poleca

od 3 lat

Cena: 29,00 zł

MUMINKI - mata z pałąkami

Producent: Muumi

od 0 do 6 miesięcy

Cena: 410,00 zł

Niedźwiedź polarny

Producent: Wild Republic

od 3 lat

Cena: 69,00 zł

Ślady zwierząt - szablony

Producent: Kraul

od 5 lat

Cena: 48,00 zł

Skomentuj produkt

Dodaj swoją opinię o tym produkcie - pomóż innym klientom dokonać trafnych zakupów!

(zabezpieczenie antyspamowe)